کد خبر : ۳۴۴۶۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انفجار توالت های فرنگی و مصدومیت ده ها نفر در آمریکا

بیش از یک میلیون سیفون توالت فرنگی به دلیل موارد متعدد وقوع انفجار در مخازن آب آنها که باعث زخمی شدن ده ها نفر در سراسر ایالات متحده آمریکا شده، جمع آوری شدند.

انفجار توالت های فرنگی و مصدومیت ده ها نفر در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، همچنین منفجر شدن این سیفون های توالت فرنگی منجر به خسارت های مالی ۷۱۰ هزار دلاری شده است.

چندین مورد از این انفجارها تاکنون باعث صدمه دیدن ۲۴ نفر شده است. شدت این جراحت ها در یکی از افراد به حدی بوده که این فرد به عمل جراحی پا نیاز پیدا کرده است.

حدود ۱.۴ میلیون از این سیفون های توالت فرنگی  در ایالات متحده آمریکا و ۱۷ هزار و ۳۰۰ سیفون در کانادا به فروش رسیده است. کمیسیون ایمنی محصولات ایالات متحده آمریکا به خریداران این نوع توالت فرنگی اعلام کرده که فورا استفاده از این کالا را متوقف کنند. 

این کمیسیون هم چنین اعلام کرده این سیستم های معیوب می توانند منفجر شده یا در نزدیکی شکاف های لوله آب موجب آزادسازی فشار ذخیره ای شود که این امر می تواند باعث بلند شدن کلاهک مخزن آب و درهم شکستن آن شود. این اتفاق می تواند خطرات جدی برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد.

تاکنون ۱۴۴۶ مورد شکایت در مورد انفجار این توالت فرنگی ها در ایالات متحده آمریکا و هفت مورد در کانادا به ثبت رسیده است.

شبکه خبری اسکای نیوز، کارشناسان می گویند که صاحبان این توالت ها که هر کدام حدود ۱۰۸ دلار قیمت دارند، می توانند با شرکت تولیدکننده آنها تماس بگیرند تا یک تکنسین پس از جمع آوری آن یک توالت فرنگی جدید برایشان نصب کند.

کلید واژه :

انفجار توالت های فرنگی و مصدومیت ده ها نفر در آمریکا

،

ثبت نظرات
captcha