کد خبر : ۳۴۴۵۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف ۱۰ لیتر آب برای تولید یک برگه A۴

آب علاوه بر این که نقش مهمی در حیات انسان ها دارد، در تولید بسیاری از لوازم مورد نیاز انسان نیز موثر است، به گونه ای که برای تولید تنها یک کاغذ A۴ بالغ بر ۱۰ لیتر آب به میزان شش بطری آب معدنی مصرف می شود.

مصرف ۱۰ لیتر آب برای تولید یک برگه A۴

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مصرف آب در تولید بسیاری از وسایل نقش دارد و این در شرایطی است که انسان بدون توجه به اهمیت ذاتی، بسیاری از اشیاء را به راحتی هدر می دهد و در این مسیر نه تنها موجب از بین رفتن آن اشیاء بلکه موجب هدر رفت آب نیز خواهد شد.

سالانه ۲۳۰ میلیون تن کاغذ در دنیا مصرف می شود و در ایران که یک درصد جمعیت دنیا را دارد، یک درصد کاغذ دنیا هم مصرف می شود. بر اساس آمارهای اعلام شده هر ایرانی سالانه ۱۳ کیلوگرم کاغذ مصرف می کند که در کل رقمی برابر ۹۱۰ میلیون کیلوگرم می شود و از آنجا که برای تولید هر تن کاغذ باید ۱۷ درخت تنومند قطع شود، در یک سال بیش از ۱۵ میلیون درخت برای این میزان مصرف باید قطع شود.

در این میان اگر عدد میزان مصرف آب برای تولید هر برگ کاغذ را محاسبه کنیم، عدد بسیار بزرگی می شود که لزوم صرفه جویی در مصرف آن را نشان می دهد، موضوعی که باید به جد مورد توجه دولت و تمام شهرندان قرار بگیرد.

کلید واژه :

بطری آب معدنی

،

برگه A۴

،

مصرف آب

،

آب

،

آب معدنی

ثبت نظرات
captcha