کد خبر : ۳۴۴۵۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روزانه ۳۵۰ تن پسماند در شهر اراک تولید می شود

شهردار اراک گفت: روزانه حدود ۳۵۰ تن زباله توسط شهروندان در شهر اراک تولید می شود که فقط ۳۰ درصد از آن زباله خشک است.

روزانه ۳۵۰ تن پسماند در شهر اراک تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داود تاجران در حاشیه آیین تجلیل از همیاران بازیافت که با شرکت جمع کثیری از همیاران طبیعت در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: روزانه حدود ۳۵۰ تن زباله جامد توسط شهروندان در اراک تولید می شود که از این میزان ۳۰ درصد زباله خشک و ۷۰ درصد را زباله تر تشکیل می دهد.

 وی ضمن بیان اینکه زباله خشک مشمول کاغذ، مقوا شیشه، فلزات، نان خشک و... بوده و زباله تر هم پسماندهای آشپزخانه، مواد غذایی، میوه جات و... به شمار می روند افزود: اگر جداسازی این دو ضایعات، یعنی زباله خشک و تر انجام شود، روزانه به طور میانگین حدود ۱۰۵ تن زباله خشک جدا سازی و سپس به چرخه صنعت بازیافت وارد می گردد.

 تاجران خاطرنشان کرد: زباله تر را هم می توان در مرکز زباله، با یک عمل آوری و یک دوره تخلیه هوازی به کود گیاهی تبدیل کرد که کود هم به چرخه صنعت و کشاورزی راه می یابد.

 وی اضافه کرد: اگر این عملیات در چرخه بازیافت به درستی صورت بگیرد، دیگر چیزی به عنوان زائد و غیر قابل استفاده و دور ریختنی نخواهیم داشت.
 
شهردار اراک تصریح کرد: در این زمینه تلاش می کنیم در میان مردم فرهنگ سازی شود. البته بیشتر بهره برداری از فرهنگ شود چرا که ایرانیان در ادوار گذشته زباله ها را جدا می کردند و از آن ها استفاده مفید می بردند که باید تلاش کنیم این فرهنگ در کشور  مجددا احیا شود.

کلید واژه :

پسماند

،

جمع آوری پسماند

،

نذر جمع آوری زباله

،

بازیافت پسماند

،

بازیافت

،

جمع آوری زباله

،

زباله

،

پسماند

،

اراک

ثبت نظرات
captcha