کد خبر : ۳۴۴۴۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تخم مرغ را آب پز شده بخورید

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و درمان گفت: کودکان، نوجوانانی که در سن بلوغ قرار دارند و زنان باردار بیش از بقیه به مصرف پروتئین نیاز دارند بنابراین روزی یک عدد تخم مرغ برای آن ها توصیه می شود.

تخم مرغ را آب پز شده بخورید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، زهرا عبداللهی، 17 ماه در مراسم روز جهانی تخم مرغ که در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد؛ با اشاره به اینکه تخم مرغ یکی از منابع اصلی تامین پروتئین موردنیاز بدن است، اظهار کرد: مواد غذایی تخم مرغ علاوه بر پروتئین، دو ریز مغذی آهن و روی را نیز دارد که برای رشد و خون سازی در بدن لازم و ضروری هستند.

وی با بیان اینکه تخم مرغ جایگزین مناسبی برای گوشت است، افزود: طبق توصیه های تغذیه ای، مردم می توانند روزانه یک عدد تخم مرغ مصرف کنند؛ زیرا غذای کاملی محسوب می شود به طوری که 15 درصد پروتئین مورد نیاز دختران و 13 درصد پروتئین پسران با مصرف یک عدد تخم مرغ در روز تأمین می شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه مصرف تخم مرغ به صورت آب پز توصیه می شود، گفت: کودکان و نوجوانانی که در سن بلوغ قرار دارند و زنان باردار بیش از بقیه به مصرف پروتئین نیاز دارند بنابراین روزی یک عدد تخم مرغ برای آن ها توصیه می شود؛ افرادی که به بیماری های قلبی، عروقی دچار هستند نیز می توانند سفیده تخم مرغ را مصرف کنند.

عبداللهی مصرف تخم مرغ را در تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود عملکرد مغز، سیستم عصبی و حافظه تأثیرگذار دانست و بیان کرد: در صورتی که در برنامه غذایی کودک، تخم مرغ گنجانده شود ریسک سوء تغذیه مزمن که به صورت کوتاه قدی خود را نشان می دهد تا 47 درصد کاهش پیدا می کند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت و درمان در ادامه بر آموزش، فرهنگ سازی و تعامل با آموزش و پرورش برای عرضه تخم مرغ در بوفه مدارس اشاره کرد و افزود: به دنبال آن هستیم تا با اطلاع رسانی و آگاهی تخم مرغ در بوفه های مدارس جایگاه خود را پیدا کند.

کلید واژه :

تخم مرغ

،

آب پز

ثبت نظرات
captcha