کد خبر : ۳۴۴۴۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سرطان سومین عامل مرگ و میر در استان زنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده سرطان سومین عامل مرگ در این استان است و در این میان سرطان سینه اولین بیماری شایع در بین بانوان زنجانی است.

سرطان سومین عامل مرگ و میر در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، دکتر محمد رضا صائینی در همایش آگاهسازی از علائم اولیه سرطان سینه در انه استان افزود: درمان سرطان در مواقعی که دیر هنگام تشخیص داده شود، نتیجه بخش نخواهد بود و در این میان خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی و غربالگری سرطان های سینه، روده بزرگ و دهانه رحم از گام های مهم و اساسی دانشگاه علوم پزشکی است.
وی اظهار داشت: سرطان سینه در بین بانوانی این استان شیوع بیشتری دارد که می توان با کشف این بیماری در مراحل اولیه در درمان ها موفق ش.
این مسئول ادامه داد: در دهه 60 انقلابی در حوزه سلامت کشور رخ داد که این مهم یکبار دیگر در دوره اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اتفاق افتاد.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح از حاشیه تا داخل شهر نظام اصلاح با محوریت بیماری های غیر واگیر عملیاتی شد که در ارتقای سطح سلامت کشور بسیار تاثیر گذار بوده است.
صائینی افزود: انجمن حمایت از بیماران سرطانی( انه)با فعالیت های چشمگیر و قابل قبول در سطح کشور جایگاه خود را در سطح کشور پیدا کرده و هم اکنون به عنوان الگویی ارزشمند ملی و مجموعه ای پیشرو مطرح است.
به اعتقاد پزشکان متخصص بروز سرطان تا 40 درصد قابل پیشگیری است و تغییر در روش زندگی، نوع تغذیه، مصرف دخانیات و ورزش نکردن ازمهمترین عوامل ایجاد این بیماری محسوب می شود.

کلید واژه :

سرطان

،

مرگ و میر

،

استان زنجان

ثبت نظرات
captcha