کد خبر : ۳۴۴۳۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تخصیص۴۰هزار مترمکعب سهم هرمزگان از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی

بندرعباس - مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان از تخصیص ۴۰ هزار متر مکعب سهم هرمزگان از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی کرمان و یزد خبر داد.

تخصیص۴۰هزار مترمکعب سهم هرمزگان از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امین قصمی در بازدید از آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس، اظهار داشت: با حمایت هایی که از سوی حاکمیت در استان داشتیم,  در کوتاه مدت فاز اول آب شیرین کن وارد مدار تولید شده و فازنهایی ان نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد. 

قصمی گفت: در میان مدت نیز براساس توافق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در فاز اول آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هرمزگان تخصیص داده شده است که مراحل حقوقی و قراردادی آن در حال انجام است تا این ظرفیت به عنوان ظرفیت دوم از منابع آبی غیرمتعارف به منابع آب شهر بندرعباس اضافه شود.

وی ادامه داد: طی برنامه دو تا سه ساله و با تخصیص سهم استان از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی, قطعا بندرعباس پایدارترین منابع آبی را خواهد داشت و هیچ گونه دغدغه تامین آب نخواهیم داشت.

قصمی افزود: با تکمیل فاز نهایی آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس, ۶۰ درصد نیاز آبی شهر از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود و با اضافه شدن ظرفیت ۴۰ هزار  مترمکعب از طریق آب شیرین کن یک میلیون مترمکعآب در سال آینده بیش از ۸۰ درصد نیاز آبی بندرعباس از طریق آب شیرین کن ها تامین خواهد شد.

ضرورت مشارکت مردم در مدیریت مصرف بهینه آب

مدیرعامل آبفای استان در ادامه به اقدامات آبفا در زمینه مدیریت مصرف بهینه اشاره کرد و گفت: ظرفیت های آبفا در این حوزه در تابستان امسال به منصه ظهور رسید به طوری که علیرغم کاهش ظرفیت منابع آبی شهر بندرعباس در تابستان امسال به ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه نسبت به سال گذشته (۲۳۰۰ لیتر بر ثانیه)، با تلاش این مجموعه و همراهی و مشارکت مردم توانستیم در مدیریت توزیع آب  عملکرد مناسبی داشته باشیم. 

قصمی خاطرنشان کرد: در تابستانی که گذشت بیش از ۸۰ درصد شبکه آب شهر بندرعباس به صورت مستمر از خدمات آبفا بهره مند بودند و هیچ گونه قطعی آب نداشتند و نیاز آبی  ۲۰ درصد باقی مانده را نیز با وجود مشکلات موجود در شبکه, توانستیم با نوبت بندی دقیق و مناسب تامین کنیم.

وی در پایان بر مشارکت و همراهی مردم, سازمان های مردم نهاد و سایر دستگاه های اجرایی استان در تحقق مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد.

کلید واژه :

سهم هرمزگان

،

آب شیرین کن

ثبت نظرات
captcha