کد خبر : ۳۴۴۳۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان:

معرفی ۲۰ ایده کارآفرینی سبز در لرستان برای دریافت تسهیلات

خرم آباد- مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از معرفی ۲۰ ایده کارآفرینی سبز و سازگار با محیط زیست در این استان برای دریافت تسهیلات بانکی خبر داد.

معرفی ۲۰ ایده کارآفرینی سبز در لرستان برای دریافت تسهیلات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داد فتحی بیرانوند بعدازظهر سه شنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به اهمیت محیط زیست اظهار داشت: گرمایش جهانی زمین، فرسایش خاک، از بین رفتن جنگل ها و ... از جمله مشکلات موجود زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه برخی مشاغل موجب تخریب محیط زیست شده است، گفت: ایجاد شغل باید مبتنی بر توسعه پایدار باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تاکید بر ایجاد مشاغل سبز و سازگار با محیط زیست گفت: سند ملی اشتغال سبز رونمایی شده و با توجه به اینکه ایجاد چهار هزار شغل تعریف شده که می توان ۵۰۰ مورد را به مشاغل سبز اختصاص داد.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه لرستان برای انجام این ایده استان پایلوت شد، گفت: در این راستا در استان طرح ترویج و کارآفرینی سبز با استفاده از ظرفیت دختران فارغ التحصیل در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۷۱ نفر در این زمینه در استان ثبت نام شدند، گفت: در این راستا دو کارگاه و یک پنل در استان برگزار شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در نهایت ایده ۲۰ نفر در استان تصویب شد که برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

فتحی بیرانوند با تاکید بر اینکه این مشاغل پایدار هستند و در راستای احیای محیط زیست تاثیر گذار هستند، گفت: محیط زیست استان از طرح های مشاغل سبز به طور حتم حمایت خواهد کرد.

کلید واژه :

ایده کارآفرینی سبز

،

لرستان

،

دریافت تسهیلات

ثبت نظرات
captcha