کد خبر : ۳۴۴۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صنایع کشور برای دریافت تسهیلات باید فناوری های خود را به روز کنند

معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه باید بسته های تشویقی به شرکت های دانش بنیان برای اجرای تحقیق و توسعه و پژوهش ارائه شود، گفت: برخی صنایع برای دریافت تسهیلات باید فناوری های خود را به روز کنند.

صنایع کشور برای دریافت تسهیلات باید فناوری های خود را به روز کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی الیاسی معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هم اندیشی نقش آفرینی پژوهش و فناوری در اقتصاد ملی که در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد، در جمع بندی پنل تسهیل در توسعه و پایداری چرخه علم و فناوری (ایده تا بازار) در اقتصاد دانش بنیان گفت: در بخش کیفیت نیروی انسانی در دسته بندی و رتبه بندی ۴۰ کشور دنیا هستیم ولی در بخش استفاده از دانش و فناوری در دسته بندی ۶۰ کشور دنیا قرار داریم.

وی افزود: در وزارت بهداشت اقدامات خوبی برای بهره مندی از دانش و علم روز شرکت های دانش بنیان برای استفاده در مراکز بهداشتی وجود دارد.

معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: می توان با تغییر برخی قوانین و ارائه تسهیلات ویژه بنگاه های کوچک آنها را به سمت تحقیق و توسعه و یا بهره گیری از پژوهش های شرکت های دانش بنیان تشویق کرد. ضمن اینکه استفاده از تجارب بنگاه های بزرگ نظیر آنچه برخی کشورهای خارجی مانند کره جنوبی و ژاپن برای پذیرش بخشی از مسئولیت اجرایی تحقیق و توسعه انجام داده اند را اجرایی کرد.

الیاسی گفت: برهمین اساس برای اجرا اهداف شرکت های دانش بینان باید بسته های تشویقی ارائه کرد. ضمن اینکه پژوهشگران و محققان باید مستمراً به دنبال افزایش استانداردها باشند. 

وی افزود: برخی صنایع کشور برای دریافت تسهیلات باید فناوری های خود را به روز کنند.

کلید واژه :

صنایع کشور

،

دریافت تسهیلات

،

فناوری

ثبت نظرات
captcha